»Zanimivo je bilo, da niso vedeli, da v Sloveniji delodajalec, če poda vlogo na upravni enoti, plača 4,50 evra, v Banjaluki pa delavce to stane 120 evrov.«
»Tako ni nobenega tveganja za delodajalca. Če ga zavrnejo, lahko delodajalec delavcu preprosto reče, da mu Slovenija ne dovoli v državo.«
»Mislim, da bo večina delodajalcev, ki je konkurenčna in ima razvito poslovno kulturo, delavcem dala teh 200 evrov več.«
»Tuji delavci se pogosto znajdejo v kaotičnem kolesju, kar znajo izkoristiti razni 'posredniki' ali 'gazde'.«
»Moram reči, da v enem letu nimamo niti ene. Kar pomeni, da delavci niso ozaveščeni ali pa se bojijo delodajalcev.«
»Z vidika družboslovne inteligence ugotavljamo, da situacija ni dobra, da se v Sloveniji razvija stabilen model konflikta med delavcem in delodajalcem.«
»Če oba letno zaslužita 18.700 evrov bruto, ima delavec v Sloveniji za 1.750 evrov višji razpoložljivi dohodek od tistega, ki dela v Avstriji.«
»Kaj bo z delavci v novem podjetju? Tudi mi smo zaposlene opozorili, da bo treba čim prej izoblikovati tudi sindikat, svet delavcev, da bodo tudi tam imeli sogovornike z delodajalcem.«
»V Sloveniji je vrsta podjetij, ki imajo šesturni delovnik, kjer delodajalci delavcem plačujejo vse obremenitve, kot da bi delali za polni delovnik. ... Torej država, ne glede na to, da delodajalec plačuje vse obremenitve kot za polni delovnik, temu delavcu ni pripravljena priznati tudi polne delovne dobe.«
»V času slovenskega predsedstva Slovenija igra vlogo poštenega pogajalca in to nameravamo izvajati do 31. 12. opolnoči.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju